لیست دفاتر ازدواج آسان در شیراز

لیست دفاتر ازدواج آسان در شیراز

ازدواج آسان چیست؟

ازدواج آسان به ازدواجی اتلاق می شود که پایه و اساس آن بر ساده زیستی و دوری از تجملات بنا شده است.

لیست دفاتر ازدواج آسان امکان برگزاری یک عروسی متوسط و آبرومند را برای زوج های علاقمند فراهم کرده اند که در صورت تمایل می توانند از مراسم عقد تا عروسی شان را زیر نظر این کانون ها برگزار کنند و تا حد زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنند.

مشکلات اقتصادی سر راه ازدواج

امروزه اغلب جوانان دلیل گریز از ازدواج را مشکلات اقتصادی و نداشتن بنیه ی مالی کافی عنوان می کنند. سبک زندگی جوانان دهه های اخیر تغییر فاحشی نسبت به سبک زندگی چند نسل قبل داشته است.


به همین دلیل اغلب جوانان حاضر نیستند، با حداقل ها در هیچ مقوله ای کنار بیایند و همین امر باعث می شود؛ توقع ها بالا رفته و امکان فراهم کردن این توقعات وجود نداشته باشد.
نداشتن کار مناسب و درآمد ثابت، عدم توانایی مالی برای برگزاری مراسم آبرومند عروسی و تامین خواسته های طرف مقابل، عدم تمکن مالی برای تامین جهیزیه از نمونه های پررنگ در زمینه ی مشکلات اقتصادی است.

آزادی های اخلاقی

از دیگر مشکلاتی که سر راه ازدواج وجود دارد، گسترش آزادی های اخلاقی و شکسته شدن مرزهای اخلاقی در جامعه است. برقراری روابط آزاد، بار هزینه ی کمتری دارد و مسولیتی هم بر دوش طرفین قرار نمی دهد.

گسترش این نوع روابط، باعث رواج بی بند و باری های اخلاقی و در نتیجه بی میلی به ازدواج در بین جوانان می شود.

دلیل ارزانی ازدواج آسان

دفاتر ازدواج که از سوی وزارت ورزش و جوانان تحت عنوان کانون برگزاری ازدواج آسان به فعالیت می پردازند؛ تمام خدمات عقد تا عروسی را به طور کامل ارائه می دهند. اما تنها تفاوت این کانون ها با سایر مراکز تشریفات در این است که خدمات این کانون ها، در ساده ترین شکل ممکن ارائه می شود.

این کانون ها با برخی از تالارهای عروسی، آتلیه ها، مزون ها، سالن های زیبایی و مراکز فروش لوازم خانگی قرارداد بسته اند. به همین دلیل اگر زوج های جوان از طریق این کانون ها برای برگزاری مراسم اقدام کنند؛ مشمول تخفیفات ویژه ای خواهند شد. از سوی دیگر خدمات این مراکز کاملا ساده و به دور از تشریفات مرسوم است.

اتاق عقد و سالن ساده و به دور از تشریفات، منوی غذایی شامل تنها یک نوع غذا، آتلیه و عکاسی بدون آلبوم دیجیتال، لباس های عروس خریداری شده و آماده ی ارائه به متقاضیان، و سالن های آرایشی که با کانون طرف قرارداد هستند و هزینه های کمتری از زوج جوان درخواست می کنند.

جهیزیه هایی که از طریق این کانون ها ارائه می شود؛ تنها شامل اقلام ضروری زندگی آبرومند است و از هیچ گونه بریز و بپاش اضافی در آن خبری نیست.

تالارهای طرح ازدواج اسان

دفاتر ازدواج آسانی که برای این طرح در نظر گرفته شده اند ظرفیت محدودی دارند. البته اگر میخواهید مهمان های بیشتری دعوت کنید می توانید با صرف هزینه ای بیشتر این تصمیم را عملی کنید.

بهترین دفاتر ازدواج آسان در شیراز:

دیفنام دفترآدرسشماره تماس
1موسسه تشریفاتی آیینه مهرشیراز ، معالی آباد ، ساختمان یونیک ، طبقه 1 ، واحد 509173108664
کسب و کار خود را در جدول ثبت کنید

بیشتر بخوانید: لیست دفاتر ازدواج و طلاق