نکاتی در مورد خرید دسته گل مناسب خواستگاری

نکاتی در مورد انتخاب دسته گل خواستگاری

اصول مهم در انتخاب دسته گل خواستگاری

مراسم خواستگاری یکی از مهم ترین مراسم های ما ایرانیان برای امر ازدواج است. از این رو همه خانواده ها مایلن که در این روز مبارک بهترین اتفاقات را رقم بزنند. مراسم خواستگاری از مراسم های پر آداب و رسوم است که همه آداب باید به نحو احسن برگزار شود. یکی از آداب مراسم خواستگاری بردن گل و خرید گل توسط خانواده داماد و تقدیم به خانواده عروس است.
با انتخاب یک سبد گل شیک و جذاب برای روز خواستگاری خاطره ای دل انگیز و دوست داشتنی رقم بزنید در روزهای آینده.

برای دسته گل خواستگاری از چه گل هایی استفاده میشود؟

برای تزیین گل خواستگاری از گل های مختلفی می توان استفاده کرد. بهتر است گل هایی که برای تزیین سبد گل خواستگاری و یا دسته گل خواستگاری استفاده می شود از لحاظ قیمتی خیلی ارزان قیمت نباشند و به هیچ وجه از گلهای معمولی استفاده نشود.

همچنین اگر از گل هایی استفاده شود که جدید تر باشند و کمتر کسی دیده باشد برای غافلگیر کردن مناسب خواهد بود. گل های ارکیده، لیلیوم، رز و آنتوریوم از گل های لوکس بوده و پیشنهاد می شود حتما در ترکیب تزیین سبد گل خواستگاری استفاد شود.

بهتر است اساس سبد گل یا دسته گل خواستگاری را بر پایه همین گل ها قرار دهید. البته می توانید برای رنگارنگ شدن و چشم نواز شدن سبد گل یا دسته گل از گل های دیگر در رنگ های شاد همچون زبنق، مریم، پرنده بهشتی (استرلیتزیا)، آلسترومریا و… استفاده کرد.

دسته گل و یا سبد گل خواستگاری چه قیمت باشد؟

معمولا بردن گل برای خواستگاری نشان دهنده محبت و احترام به خانواده عروس است. به همین دلیل انتخاب گل خواستگاری و سبد گل خواستگاری بسیار حائز اهمیت است. خرید سبد گل خواستگاری و دسته گل خواستگاری باید به گونه ای باشد که نه بیش از حد تجملی و گران قیمت باشد و نه بیش از حد ساده و ارزان قیمت.

اگر از گل های خیلی لوکس و گران قیمت استفاده شود نشانه عدم اعتماد به نفس و تجمل گرایی خواهد بود و اگر از گل های ارزان قیمت و ساده استفاده شود نشانه ی عدم اهمیت و توجه به مجلس خواستگاری و خانواده عروس است.

پس بهتر است گلی که برای خواستگاری انتخاب می کنید از لحاظ قیمتی متعادل باشد که نشانه بی اهمیتی یا تجمل گرایی نباشد.

البته لازم به ذکر است که گفته شود تمامی این موارد در رابطه با انتخاب نوع گل، رنگ گل و قیمت گل کاملا سلیقه ای بوده و بستگی به خانواده ها دارد. اگر قیمت پایین گل نشان دهنده عدم توجه است این برای تمامی خانواده ها صدق نمی کند و باورهای غلطی است که رواج پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید:مدل های دسته گل عروس اروپایی و ایرانی 2020