بهترین مدل های سفره عقد عروس

بهترین مدل های سفره عقد عروس

سفره عقد از انواع سفره های سنتی در ایران است که در هنگام برگزاری مراسم عقد یا عروسی چیده می شود و عروس و داماد بر سر این سفره می نشینند و به خطبه عقد گوش می دهند.

مدل های سفره عقد


تزیینات سفره عقد از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر شما تمایل دارید عکس هایی با کیفیت و جذاب از مراسم عقدکنان و عروسی خود به یادگار داشته باشید بهتر است سفره عقدتان را به زیباترین شکل ممکن بچینید.

قبل از انجام تزیینات برای سفره عروسی و عقد ابتدا باید سبک طراحی سفره عقد را تعیین کنید سپس وسایل و اجزای مورد نیاز سفره عقد را تهیه نمایید.
توجه داشته باشید که اگر شما مهارت لازم را برای چیدن سفره عقد داشته باشید بدون صرف هزینه های اضافی می توانید سفره ای زیبا و جالب را برای مراسم عقد کنان خود طراحی کنید.

Payam Gooyan Ava Pars

نکاتی درمورد تزیین سفره عقد

برای چیدمان سفره عروسی و عقد از انواع سبک های مدرن و سنتی استفاده می شود که انتخاب هر یک از این سبک ها به سلیقه شخصی و میزان بودجه شما بستگی دارد.
در ادامه ایده هایی برای تزیینات سفره عقد را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم این مدل دیزاین ها مورد توجه تان قرار بگیرند.

توجه داشته باشید که قبل از چیدمان سفره عروسی و عقد ابتدا باید وسایل ضروری نظیر قرآن و آیینه و شمعدان و نبات و نقل و سکه و فندق و گردو و تخم مرغ و گل و میوه و نان و پنیر و سبزی و عسل و کله قند را تهیه کنید .

همچنین می توانید برای چیدمان سفره عقد از طبق رسم و رسومات خود از اجزای دیگری نظیر گلاب و اسفند و دانه خشخاش و نمک و رازیانه و برنج و چای کندور نیز استفاده نمایید.

چیدمان سفره عقد عروس


بعد از تهیه اجزای مورد نیاز برای سفره عروسی و عقد باید به چیدمان و تزیینات سفره عقد بپردازید.

گل آرایی و میوه آرایی و شمع آرایی برای سفره عروسی و عقد از اهمیت زیادی برخوردار است .
همچنین انتخاب ظروف برای سفره نیز دارای اهمیت است و شما می توانید از انواع ظرف های کریستال و نقره ای و سیلور و … برای چیدمان سفره عید استفاده نمایید.
توجه داشته باشید که اگر شما تمایل دارید سفره عقدتان را به صورت سنتی و کلاسیک بچینید بهتر است از پارچه های قلم کار و ترمه استفاده نمایید. برای چیدمان سفره های عروسی و عقد با سبک مدرن نیز می توانید از انواع تورهای رنگی و پارچه دانتل استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: انتخاب بهترین مدل شینیون عروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *