برگزاری عروسی در فضای باز

برگزاری عروسی در فضای باز

خوب در ابتدا به این مسئله اشاره کردیم که اگر قصد دارید در فضاهای باز جشن عروسی خود را برگزار کنید نیاز است که کمی درباره نکات مهم برای تشریفات عروسی در فضای باز نیز بدانید.

مواردی که شمابرای برگزاری جشن عروسی در فضای باز نیاز است که در نظر داشته باشید عبارتند از:

  1. اطمینان پیدا کردن از راحتی میهمان هایتان 
  2. جایگزین کردن یک برنامه دیگر
  3. در نظر داشتن بادهای ناگهانی
  4. اطمینان پیدا کنید که صدای شما در جمعیت به خوبی شنیده می شود
  5. موجودات و حشرات مزاحم را در نظر داشته باشید
  6. انتخاب چیدمان و طراحی مناسب برای فضای باز مراسم
  7. فراموش نکردن میهمان ها

اطمینان پیدا کردن از راحتی میهمان هایتان 

یکی از مواردی که برای روز عروسی باید در نظر داشته باشید شرایط آب و هوایی در آن روز می باشد. اگر در زمستان می خواهید جشن عروسیتان را برگزار کنید باید به فکر نوشیدنی های گرم و وسایل گرمایشی مناسب برای راحتی میهمان ها باشید و بلعکس اگر در روزهای گرم تابستان قصد دارید در یک فضای باز جشن عروسی خود را برگزار کنید باید نوشیدنی خنک و سیستم سرمایشی مناسبی را انتخاب کنید.

جایگزین کردن یک برنامه دیگر

زمانیکه شما تصمیم میگیرید که جشن عروسیتان را در فضای باز برگزار کنید باید تمام جوانب را به خوبی بررسی و ارزیابی کنید و همیشه یک راه حل یا برنامه جایگزین را در نظر بگیرید. فرض را بر این بگیرد که هر لحظه امکان دارد که باران بگیرید در چنین شرایطی باید چه کار کنید؟

پس باید به فکر یک مکان سرپوشیده نیز باشید تا در چنین شرایطی میهمان های خود را به داخل آن دعوت کنید. بنابراین در نظر داشته باشید که اگر قرار است صفر تا صد کارهای مربوط به جشن عروسی شما را یک موسسه تشریفات عروسی انجام دهد حتما در قرار داد ذکر کنید که باغ یا تالاری که انتخاب می کنند دارای سالن های سرپوشیده نیز باشند.

در نظر داشتن بادهای ناگهانی

برگزاری جشن عروسی توسط تشریفات عروسی در فضای باز این احتمال وجود دارد که شما دچار وزش بادهای ناگهانی شوید که این مسئله می تواند مشکلاتی را با خود به همراه داشته باشند. بنابراین باید در انتخاب لباس خود دقت کنید و با آرایشگرتان صحبت کنید که به علت برگزاری مراسم در فضای باز آرایشگر سر و صورت شما را با دقت بیشتری انجام دهد.

اطمینان پیدا کنید که صدای شما در جمعیت به خوبی شنیده می شود

برخی از عروس و دامادها دوست دارند که مراسم عقد خود را همزمان با جشن عروسی برگزار کنند. بنابراین اگر شما هم جزء آن دسته از عروس و دامادها هستید که می خواهید جشن عقد خود را در فضای باز برگزار کنید و می خواهید در زمان برگزاری مراسم عقد صدای شما را تمام میهمان ها بشنوند نیاز به یک سیستم صوتی دارید که کمک کند تا حوصله میهمان های شما سر نرود.

موجودات و حشرات مزاحم را در نظر داشته باشید

برگزاری مراسم عروسی علاوه بر زیبایی هایی که دارد مشکلات و دردسرهای خاص خود را نیز دارا می باشد. یکی از مشکلاتی که در عروسی های فضای باز ممکن است به وجود بیاید. وجود حشرات ریز و مزاحم می باشد. بنابراین اگر دوست دارید که در تمام ساعات برگزاری جشن از شر پشه و مگس در امان باشید حتما از شمع یا اسپری های دور کننده این حشرات استفاده کنید.

انتخاب چیدمان و طراحی مناسب برای فضای باز مراسم

برای طراحی فضای باز مکان برگزاری جشن حتما دکور و محوطه میزبانی از میهمان ها را به گونه ای طراحی کنید که نور آفتاب آن ها را اذیت نکند. دقت داشته باشید که این مورد حتما باید روز قبل از برگزاری جشن عروسی بررسی شود.

فراموش نکردن میهمان ها

برای اینکه به میهمان های خود نشان دهید که حضور آن ها در جشن شما چقدر اهمیت دارید باید هواستان به آن ها و پذیرایی مناسب آن ها نیز باشد. از نوشیدنی های مناسب فصل همراه با میوه های فصل از آن ها پذیرایی کنید.

بیشتر بخوانید: تشریفات برگزاری جشن نامزدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.